без натхнення

Як написати привабливий заголовок для сайта за 3 простих кроки

Навіть якщо ви написали кращу в світі статтю в блозі, ніхто не стане її читати без виграшного заголовка. Чому? Тому що вам потрібно завоювати клік. І в цьому полягає робота заголовка.

У цьому пості ви дізнаєтеся, як написати чарівний заголовок, який привертає кліки, але при цьому не є клікбейтом.

Що таке заголовок?

Заголовок - це назва, ім'я.

Гарний заголовок робить три речі:

  • Привертає увагу читача
  • Цікавить читача настільки, щоб він кликнув
  • Точно визначає зміст

Якщо ви зможете зробити всі ці три речі в одному реченні, ви завоюєте всіх читачів, яких хочете.

Чому заголовки важливі?

Хороший заголовок привертає людей до вашої статті. Фактично, ваш заголовок в більшості випадків буде єдиним чинником, за яким люди вирішують, чи варто читати вашу статтю.

І заголовки конкурують за увагу по-різному в залежності від платформи, на якій вони з'являються.

У соціальних мережах

Ваша стаття прокручується в нескінченному потоці тривожних новин, постів улюблених людей вашої аудиторії і реклами, створеної для того, щоб перевести їх мозок від перегляду до покупки. Тепер згадайте, що у людей все більш обмежений період уваги. Ваш заголовок повинен конкурувати і перемагати на тлі всіх цих висококваліфікованих конкурентів.

У темах повідомлень електронної пошти

Середній офісний працівник отримує 121 електронного листа в день. Навіть якщо тільки 10% з них - це розсилки з посиланнями на пости в блогах, більшість людей не будуть читати 12 постів в день. Вони виберуть кілька найцікавіших, грунтуючись на їх заголовках.

З результатів пошуку

Середній сайт отримує майже 2/3 трафіку з Google. Хороший заголовок підвищить ймовірність того, що пошуковики перейдуть на вашу сторінку, а не на інші результати.

Як написати заголовок в 3 кроки

Написати заголовок не так вже й складно. Ви можете освоїти основи за допомогою простої триступеневої системи. Просто майте на увазі кілька речей, поки ви працюєте над цим:

 - Ви повинні писати заголовки для тих хто шукає у Google, оскільки, швидше за все, як уже згадувалося раніше, велика частина вашого трафіку приходить звідти.

 - Зазвичай найкраще писати заголовки до написання статті в блозі, тому в даній системі використовується саме такий підхід. Тим не менш, ви можете використовувати кожен крок для доопрацювання конкретного заголовка.

 - Вам слід уникати клікбейта, пам'ятаючи про дійсний зміст статті під час проходження всіх етапів. Часто написання заголовка після написання статті призводить до того, що ви занадто багато обіцяєте читачам, що вони отримають від статті. Якщо стаття не виправдовує очікувань, то це вже клікбейт.

Тепер давайте напишемо цей заголовок!

1. Виберіть формат

Припустимо що ви пишете статтю про кращі протеїнові порошки. Може підійти будь-який з цих форматів заголовків:

 - Список: 10 кращих протеїнових порошків для набору м'язової маси в 2021 році

 - Гайд: Як підібрати кращий протеїновий порошок для вас

 - Самовчитель: Кращий протеїновий порошок: Вибір кращого за 6 кроків

 - Точка зору: Чи дійсно існує кращий протеїновий порошок? Наука каже, що немає

 - Огляд: Огляд золотого стандарту оптимального харчування: Кращий протеїновий порошок

 - Порівняння: Optimum Nutrition vs. MyProtein: Який протеїновий порошок краще?


Але пам'ятайте, що для більшості сайтів найважливішим джерелом трафіку є Google. Тому не варто просто вибирати той формат заголовка, який здається вам найбільш вдалим. Ви повинні вибрати той, який дійсно шукають, щоб у вас було більше шансів посісти перше місце.

Як ви можете це зробити?

Подивіться на поточні сторінки, що займають верхні рядки рейтингу по вашому цільовому ключовому слову в Google, і перевірте який формат домінує.

Майте на увазі, що тип заголовка, який працює краще за все, залежить від вашої теми. Якщо для статті про кращі протеїнові порошки найкраще підійде заголовок у вигляді списку, то для статті яку ви зараз читаєте, краще використовувати заголовок "як зробити". А для вашої теми може знадобитися стаття з думкою. Все залежить від пошукових даних.

2. Додайте виграшний кут

Тепер, коли ви розібралися з форматом, вам потрібно знайти найбільш вдалий ракурс.

Використовуючи ті ж статті з попереднього кроку, знайдіть відмінні слова. Наприклад, більшість статей починаються зі слів "# Кращі протеїнові порошки для ...".

Те, що йде після слова "для", і є кут зору. У випадку з "кращим протеїновим порошком" домінуючим кутом є стать, тобто "Для чоловіків" або "Для жінок".

Але в SERP є й інші варіанти, наприклад:

- "кращого харчування"

- "будь-якої дієти"

- "вас"

При виборі ракурсу вам необхідно знайти баланс між тим, що хочуть пошуковики, і тим, про що ви можете адекватно написати. Якщо ви є експертом і знаєте, що певний кут зору має набагато більше сенсу, ніж інший, вам слід вибрати саме його.

Якщо немає очевидного домінуючого кута, зосередьтеся на явній вигоді, характерному факторі вашого продукту / послуги або просто на чомусь, на чому ще не загострювали увагу, якщо це те, чого хочуть досягти ваші читачі.

Наприклад:

- "зниження ваги"

- "нарощування м'язів"

- "набору м'язової маси".

Після того, як у вас є основні частини заголовка, тобто формат і кут, вам потрібно зробити ще одну річ ...

3. Зробіть його людяним

Щоб ваш заголовок дійсно зачепив читачів, вам потрібно зробити його людяним.

Якщо ви людина, це не складе труднощів. Використовуйте прикметники або фігуральний вислів, які ви б використовували, щоб побіжно описати статтю свого кращого друга.

Тому замість "10 кращих протеїнових порошків для схуднення" ви можете написати:

- "... для втрати ваги без зусиль".

- "... для скидання кілограмів"

- "... щоб стати струнким".

Щоб полегшити цей процес, використовуйте мову ваших читачів. У кожній галузі є жаргон, є сленг і є той особистий спосіб, яким люди "в курсі" говорять про свої улюблені речі. Якщо у вас є вільний час, прочитайте якомога більше статей по вашій темі.

Ви також можете переглядати соціальні мережі по вашій темі. Reddit, Twitter і LinkedIn - відмінні місця для пошуку нішевих фраз і специфічної мови спільноти. Деякі сабреддіти навіть мають Вікі і глосарій, які визначають ключові слова.

Використовуючи цю інформацію, ви можете вибрати такий заголовок, як "17 білкових порошків, які допоможуть вам досягти ваших цілей по макроелементам".

3 Поради з написання заголовків

Вибрати виграшний формат, кут і "зробити його людяним" - цього достатньо для "базового" покрокового процесу про те, як написати виграшний заголовок.

Проте, після багатьох років написання заголовків у нас є для вас чотири поради.

1. Додайте конкретики

Чим конкретніше ваш заголовок, тим легше його читати. Чим легше його читати, тим більшій кількості людей він сподобається. Чим більшій кількості людей він сподобається, тим більша ймовірність того, що вони натиснуть на нього.

Все просто. А конкретика виходить від відчутних, реальних предметів.

Наприклад, замість "Протеїнові порошки для набору ваги" спробуйте "15 смачних протеїнових порошків, які допоможуть вам набрати 1 фунт м'язів на тиждень".

2. Створіть прогалини цікавості

Дайте інформацію всім, крім тих, кого ви хочете зацікавити, наприклад, "Всі роблять x, крім вас!". Тільки не забудьте підкріпити це твердження в своїй статті, щоб вона не була черговим клікбейтом.

3 Тестуйте варіанти заголовків

Коли ви публікуєте свою статтю на платформах соціальних мереж, ви можете вибрати інший заголовок. Протестуйте варіанти основної теми, щоб дізнатися, чи отримує один заголовок більше кліків, лайків, коментарів та шерів. Потім використовуйте його в якості заголовка вашого основного посту.

Висновок

Створення виграшного заголовка - це не ракетобудування. Це наука маркетингу. А це значно простіше. Насправді, якщо ви будете використовувати триступеневу систему, описану вище, ви зможете не відставати від кращих авторів у вашій галузі.