Firefox 85 блокує суперкуки

Firefox 85 робить наступний крок до більшої приватності його користувачів

Трекери та рекламні компанії довго зловживають особливостями браузера для того щоб стежити за людьми в Інтернет. З 2018 року розробники Firefox присвячували багато часу зменшенню методів стежити за користувачами. 

У Firefox 85 розробники представили фундаментальні зміни у мережевій інфраструктурі браузера аби зробити користувачів безпечнішими: розподіл мережевих з'єднань та кеши переглянутих сайтів. Трекери можуть зловживати кешем для створення суперкук та можуть використовувати ідентифікатори з'єднань для стеження за користувачами. Завдяки ізоляції кеша та з'єднань суперкуки стають марними.

512px Mozilla Firefox logo 2013 svg

Що таке суперкуки

Суперкуки використовуються замість звичних кук для зберігання ідентифікатора користувача. Але їх важче блокувати та видаляти. Це робить майже неможливим захист приватності користувача. Роками трекери зберігали ідентифікатори користувачів у суперкуках.

Як розподіл мережевих з'єднань запобігає стеженню між сайтами

Так само як інші браузери, Firefox розподіляє деякі внутрішні ресурси між сайтами для зменшення накладні витрати. Кеш зображень гарний приклад: якщо зображення вбудованне на декількох сайтах, Firefox завантажить зображення з мережі під час перегляду першого сайту і буде використовувати це зображення з кешу під час перегляду наступних сайтів.

Нажаль, деякі трекери знайшли шляхи зловживати цими спільними ресурсами для того щоб стежити за користувачами у Інтернет. У разі кеша зображень Firefox, трекери можуть створювати суперкуки кодуючи ідентифікатор для користувача у закешованномі зображенні на одному вебсайті, а потім розкодувати цей ідентифікатор на іному вебсайті вбудовуючи це зображення. Для того щоб запобігти цьому, Firefox 85 використовує різні кеши зображень для кожного вебсайту. Тобто, зображення так само завантажиться з кешу при наступному перегляді вебсайту, але не з спільного кеша. 

Також читайте

Firefox 85 блокує суперкуки
Firefox 85 робить наступний крок до більшої приватності його користувачів
Якими браузерами користувались українці в 2020 році
Найпопулярнішим браузером в Україні у 2020 році залишається Chrome
Як заблокувати рекламу у браузері
У цій статті йде мова про рекламу яку можна бачити у інтернет браузерах